Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-11-03 11:47:50

Türk öğrenciler Honeywell ile ABD’de uzay kampına katıldı

Honeywell (NASDAQ: HON) tarafından her yıl düzenlenen Honeywell Liderlik Akademisi, bu yıl Türkiye dahil olmak üzere 46 ülkeden 237 öğrenciyi, Alabama'nın Huntsville şehrindeki ABD Uzay ve Roket Merkezi'nde (USSRC) bir araya getirdi. Uzay Kampı, 15-20 Ekim ve 22-27 Ekim tarihleri arasında 16-18 yaş aralığındaki öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Program katılımcıları bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında kariyer yapmaya yönlendirmeyi hedefliyor. Öğrenciler; kodlama, bilgisayar bilimi, liderlik ve iletişim becerileri ile uzay bilimi alanlarında uygulamalı etkinliklerle dolu bir programla karşılandı.

Honeywell Liderlik Akademisi’ne bu yıl Türkiye’den katılan öğrenciler Nehir Ada Saraç, Mehmet Kerim Kuru ve Fatih Kaan Ermiş, STEM alanında ilgi ve yeteneklerini pekiştirecek özel deneyimlerle ülkelerine döndü.

Honeywell Türkiye, İsrail ve Orta Asya Başkanı Uygar Doyuran, geleceği şekillendirmede teknoloji ve eğitimin önemine yürekten inandıklarını belirterek şunları söyledi:

"13 yıldır öğrencilerin STEM alanında teknik ve iletişim becerilerini geliştirmeleri için Uzay Kampı'na katılmalarına katkıda bulunuyoruz. Bu yıl da üç Türk öğrenciye kampa katılma imkanı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. STEM alanındaki kariyer olanakları geleceğin teknolojik gelişmelerini şekillendirecek. Gençlerin bu alana ilgisini artırmak, sadece kendi kariyerleri için değil, küresel teknolojik ilerleme için de çok önemli bir adım."

Programın başlatıldığı 2010 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3 bin öğrenci, Honeywell'in desteğiyle Uzay Kampı'na katıldı. Dünyanın dört bir yanındaki uçaklarda ve havalimanlarında kullanılan geniş ürün yelpazesiyle havacılığın geleceğini şekillendiren yenilikçi çözümler sunan lider havacılık şirketi Honeywell'in inovasyonları arasında insansız hava araçları (İHA'lar) için hidrojen yakıt hücreleri ve hibrit elektrikli uçaklara güç sağlayan megawatt turbo jeneratörlerin yanı sıra elektrikli uçak motorları ve en katı jet yakıtı performans standartlarını karşılayan, çeşitli sürdürülebilir hammaddelerden elde edilen sürdürülebilir havacılık yakıtları yer alıyor.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 burchaber.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.